3 kapitola

8. prosince 2008 v 10:33 | Kate- Dafna |  Nic není jak se zdá
3 Kapitola - Rifa a Clark

"Taky si mys-" Harry to nedořekl, protože se otevřely dveře. Dovnitř vstoupil Salazar a ostatní, co sním byli ve vedlejším salonku.
"Tak co chlapci? Udobřili jste se?" zeptal se Salazar hned jak si sedl do křesla. Chlapci se na sebe podívali a pak společně řekli."S ním? Nikdy!"
Salazar se na ně zoufale podíval a z vedlejšího křesla kam si sedl Godric se ozvalo zasténání. Když to kluci videli začali se smát čímž si vysloužili pohledy ostatních. Potom co se dosmáli přišla k nim Kate (dcera Godrica a Helgi -: pozn.Autora ) a zeptala se starostlivým tónem.
"Kluši nebouchli jšte še náhoďou do hlavišky?" Kluci se na sebe podívali a začali se znova smát až je břicho bolelo takže museli za vzájemného podpírání dojít k pohovce a sednout si. Když se už podruhé dosmáli začal Draco vysvětlovat.
"Nemusíte se bát udobřili jsme se," usmál se na ně.
"Zaplať Pán Bůh," řekl se značnou úlevou Godric.
"To jsem ráda kluci, už kvůli té věštbě," řekla Rowena. Oba chlapci se na ní překvapeně podívali, protože nemněli ponětí o jaké veždbě mluví.
"No víte, Helga kdysi vyslovila jednu věštbu, která se nápadně shoduje s touto situací," vysvětlila jim Rowena.
"A jaká je ta věštba?" zeptali se naráz oba chlapci.
A tak jim Rowena celou věštbu odrecitovala:
"Do minulosti se dva chlapci dostanou,
pro všechny zmizí, ale pro ně lepší časy nastanou.
Dva vlci co se rivaly nazývají,
se spřátelí a dohromady dají.
Pomohou jim čtyři velikáni
všem velice dobře známí.
Oba budou mít velkou moc
přijdou s ní lidem na pomoc.
Jen jeden z nich však může z rána
poraziti temna pána.
Ten druhý mu však pomůže
čímž svého otce přemůže."
"Už jsme to probírali a zjistili jsme, že to úžasně zapadá," řekla ještě Rowena a čekala co na to poví kluci. Po chvíli ticha se nakonec jako první ozval Harry.
"Máš pravdu, když se nad tím člověk zamyslí tak to zapadá, protože v minulosti jsme a myslím, že pro nás oba to tu bude lepší. Dál nechápu ty vlky, ale rivalové jsme byli, protože teď jsme se udobřili což je další věc co zapadá. No řekl bych, že není náhoda když jsme se oba dostali do této doby, protože to říká i ta věštba. Další verš naznačuje, že budeme mít moc se kterou budeme lidem pomáhat, nevím jestli je to pravda, ale když nás budete učit tak asi ano. Další verš asi ukazuje na mě, protože podle všech sem já ten, který může jako jediný zabít hadího ksichta a až to udělám můžu se jít zahrabat," Harry se začal dostávat do varu, ale pak se uklidnil.
"Poslední verš znamená asi to, že mi při tom bude Draco pomáhat a zbaví se při tom svého otce," dokončil svoji dlouhou řeč Harry, Draco jen přikyvoval.
"Správně, Harry, nějak takto jsme to pojali i my," usmála se na ně Rowena, která se pak podívala na hodiny a zhrozila se. Počítala s tím, že bude pozdě, ale tak moc?
"Běžte si umít ruce! Já jdu zatím vykouzlit nějaké jídlo." Všichni se zvedli a šli udělat přesně to co jim Rowena přikázala.
Kate využila toho, že to tu Harry nezná, popadla ho za ruku a dovedla ho do koupelny. Calipsu napadlo to samé jenže místo Harryho popadla za ruku Draca. Když už měli všichni ruce umyté šli do jídelny, kde si posedali ke stolu a pustili si do jídla. Po jídle se dospělí vydali do salonku a děti si povídaly, Harry a Draco vyprávěli co prožívali ve své době zato jim Kate,Erik a Calipsa vyprávěli co dosud prožili tady. Pak už byli všichni unavení a tak šli spát. Jenže Harry nemohl usnout a tak se oblékl. Rozhodl se, že se půjde ven, aby se nadýchal čerstvého vzduchu, jenže když vyšel ven srazil se s Dracem.
"Co tu děláš?" zeptal se ho hned.
"Nemůžu spát, tak jsem se chtěl jít projít," odpoveděl mu Draco.
"Hmm to je náhoda, taky nemůžu spát," usmál se Harry.
"Tak ... to můžeme jít spolu, ne?" navrhl Draco.
"Dobře," souhlasil Harry.
Chvíli se procházeli po zahradě, ale pak zamířili k lesu co byl poblíž. Jak se tak procházeli kolem lesa měli pocit jako by je někdo volal, ale nakonec si řekli, že se jim to jenom zdá. Po nějaké chvíli se volání ozvalo znovu a tak se vydali do lesa. Šli celkem dlouho až došli k jezeru. Rozhlíželi se až u jednoho stromu zahlédli dvě osoby, muže a ženu. Když přišli blíž zjistili, že to nejsou lidé, ale elfové. První promluvila žena. Mluvila uklidňujícím hlasem.
"Sem ráda, že jste přišli na mé volání," byla moc hezká. Měla na sobě zelené šaty sahající na zem s krajkovými rukávy, dlouhé blond vlasy a krásné zelené oči.
"Promiňte, ale kdo jste?" zeptal se Draco, ta žena ho zaujala, obzvlášť ho zaujaly její špičaté uši.
"Oh ... promiňte zapomněla jsem se představit. Jsem Rifa a toto je můj manžel Clark," ukázala na muže stojícího vedle ní. Měl špičaté uši jako Rifa, v jeho hnědých očí se zračila laskavost. Byl oblečený do hnědých kalhot, které ladily s brčálově zeleným trikem přes, které měl zapnutý plášť.
"Ahoj Harry, Draco." Přívětivě se na chlapce usmál, když je zdravil.
"Vy mě znáte?" zeptali se společně kluci. Clark se jen usmál, ale neodpověděl, protože to za něj udělala Rifa.
"Ano známe vás, a proto jsme vás také volali," usmála se a pokračovala, "víte, je jedna věštba, kterou vám nesmím říct, ale říká, že vám máme pomoct," vysvětlila jim Rifa.
"A jak nám máte pomoc?" zeptal se Harry.
"Takto." Odpověděl pouze Clark a vytáhl dva meče, Rifa držela v rukou dva kordy.
"A kdo nás s tím bude učit?" zeptal se pro změnu Draco.
"Učit vás bude naše dcera Flavena," odpověděla na Dracovu otázku Rifa.
"A kdy začneme s učením?" zeptal se nedočkavě Draco.
"Jestli budete chtít můžeme hned zítra," usmál se na ně Clark.
"To je super." Řekli už zase unisono kluci.
"Ano, to je hezké, ale už by jste měli jít spát!" řekla Rifa.
"Máte pravdu už je pozdě. Tak zítra." Rozloučili se kluci a už chtěli odcházet, když je zastavila Rifa.
"Kluci. Ještě něco...tykejte nám." Kluci jen kývli a odešli z lesa. Poté co došli k Harryho pokoji rozloučili se a šli spát. Jen co položili hlavu na polštář usnuli klidným spánkem
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ClaireM ClaireM | Web | 28. prosince 2008 v 19:07 | Reagovat

Porazit "hadího xichta"? - To je hezký, úplně to Voldyho vystihuje... :D :D :D

2 Beltrix Beltrix | Web | 2. února 2011 v 17:28 | Reagovat

Výborně! Těch chyb je tam míň, ale stejně si to po sobě ještě jednou přečti, najdeš tam i pár překlepů ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama