12 kapitola - Bradavice

31. ledna 2009 v 14:36 | Kate - Dafna |  Nic není jak se zdá
Tak se mi to konečně povedlo dopsat. Nejdřív nic,nic a pak jakoby mě zasáhl blesk z čistého nebe a já měla zase co psát.Přináším vam další neopravenou kapču a doufám že se vám bude líbit.
Věnuju jí Jarwisovi za to že se sním tak skvěle povídá.
Kate


12 kapitola - Bradavice

Když kluky uviděl Erik koukal na ně s otevřenou pusou.Nemohl je vůbec poznat.Jeho pohledu se čtyřka smála až se břicho popadala.Pak se ale vzpamatovali a Kate se ujala představování.
" Takže.Milí Eriku.Dovol abych ti představila Alexandera Kayetona a jeho bratra Thomase Kayetona které znáš pod jmény Harry Potter a Draco Malfoy." Když řekla jejich jméno tak udělal každý krok v před a poklonil se takže bylo dokonale poznat kdo je kdo.
" No teda musím říct že jste to vymyslely dobře.Takže bratři jo? To mi velice usnadní psaní dopisu a historku." Mumlal si pro sebe Erik ale ostatní ho slyšely.
" Co jsi vymyslel bratříčku že se tohle hodí." Řekla a rukou ukázala na místa kde stál Alexander a Thomas(počítejte s tím že teď je budu oslovovat takhle).
" No vymyslel jsem takoví příběh.V podstatě je lepší když jsou bratři protože je to pak větší pravděpodobnost že tomu ostatní uvěří. Když se nás někdo zeptá tak budeme říkat toto.Naši rodiče se znali snad už od školy a byli to nejlepší přátelé.Jenže pak se vzali.No a tak se z mamky stala Laura Doveová a vzala si tátu nevoli Petra Dove a jeho kamarád si vzal kamarádku mámy.To byla další rodina Lockeovi a pak tu byl poslední pár.To byli taky kamarádi našich rodičů - Kayetonovi.Já a moje sestra jme pak spolu s Alexanderem,Thomasem a Calipsou pokračovali v přátelství našich rodičů.Stala se z nás skvělá parta a dělali jsme jednu vylomeninu za druhou ale o prázdninách se to zvrtlo. Když nás rodiče nechali doma že si vyjedou do přírody stala se nehoda a oběťmi se stali i naši rodiče. Když jsme se to dozvěděli nevěděli jsme co dělat ale o Vánocích jsme se rozhodli že půjdeme do jiné země abychom na to nemuseli tak myslet." Dokončil svůj příběh Erik a ostatní na něj koukali s otevřenou pusou.Pak ale Kate zapláli v očích ohníčky pochopení.
" Tak proto jsi říkal že to bude snazší. Čím míň rodin tím větší možnost že budou opravdu velcí přátelé.Bráško ty jsi hlavička" Zasměje se Kate a obejme svého bratra.
" Já vím." Zasměje se Erik. " Ale teď zpátky k dopisům.Napadlo mě napsat něco ve smyslu jestli tam můžeme studovat protože po smrti rodičů se nechceme oddělit ale zároveň nechceme zůstat v zemi kde jsme žili a že Bradavice nám byli doporučeny jako nelepší škola. Tak co myslíte?" Koukal na ně Erik s otázkou v očích.
" No mě to přijde jako dobrý nápad." Ozval se Alexander neboli Harry.
" Jo mě taky." Přitakal Draco a holky jen kývli.Pak si sedli ke stolu a začali psát dopis.Několikrát se pohádali o to co tam má být ale nakonec se dohodly a dopis dopsali.Konečná verze zněla takto:

Vážený profesore Brumbále

Chtěli bychom vás požádat,zda by jsme mohly začít chodit na vaši školu čar a kouzel.Po smrti našich rodičů nechceme nadále žít v naší zemi a tak jsme se rozhodli přestěhovat do Anglie.Sháněli jsme nějakou školu abychom mohly dostudovat a vaše škola nám byla představena jako ta nejlepší.Je nás celkem pět. Mé jméno je Erik Dove a má sestra je Kate.Dále jsou bratři Alexander a Thomas Kayetonovi a poslední je tu Calipsa Lockeová.Nechce se mi takto přes dopis popisovat co se s našimi rodiči stalo a tak vás žádám o schůzku.Pokud možno až budete odpovídat napište datum a místo kde se sejdeme.Pokud ovšem nechcete abychom studovali na vaší škole stačí poslat sovu s dopisek kde nám to napíšete.
Děkuji předem.
Erik Dove

Pak už jen obálku ve které to chtěli poslat zapečetili a dali jí jedné ze sov které tu měli.Ta roztáhla svá křídla a rozletěla se směrem kde tušili Bradavický hrad. Zbytek dne se snažili historku co vymyslel Erik dovést k dokonalosti a to se jim nakonec povedlo.Pak už byly tak unavení že si vlezli do postelí a usnuli.

******

Druhý den ráno se sešli v jídelně kde už na ně čekala sovička kterou včera poslali s dopisem do Bradavic.Kate k ní došla a pohladila jí po hlavičce,pak vzala dopis a sedla si za stůl od kať už jí netrpělivě pozorovali ostatní. Rozbalila tedy dopis a začala číst.
" Milí Eriku.Vaší prosbě bude vyslyšeno a vy i vaši přátelé můžete do Bradavic nastoupit.Na druhém pergamenu je vše co budete potřebovat na tento rok ale ještě před tím bych byl rád kdyby jste se dostavili dnes v 14:30 do mé ředitelny v Bradavicích abychom mohli projednat ještě pár věcí.Heslo je Vanilkové rohlíčky. S pozdravem Albus Brumbál,ředitel školy v Bradavicích."
Jakmile dočetla začali se všichni radovat ale pak se uklidnila a začali snídat.Po snídani se začali dohadovat jak to udělají a nakonec měli i plán toho co si oblečou.Když se tedy dohodly rozhodli se že vyrazí nakupovat.Koupili si několik společenských hábitů a dívky si koupili šaty,přísady do lektvarů,několik knih - díky seznamu i ty co budou potřebovat do školy - a další potřebné věci.Draco pak koupil pět stejných řetízků a Harry zase pět stejných náramků.Když se jich ale ostatní ptaly na co to potřebují jen se na sebe tajemně usmáli a dál si jejich otázky nevšímaly.Pak zašli i do mudlovské části Londýna kde si každý z pětice koupil kanady,koženou bundu a k tomu tričko a kalhoty.Vše bylo v černé barvě.Potom už byl čas na oběd a tak se vydali domů.Po obědě se začali připravovat na setkání s ředitelem.

Přesně ve 14:25 stáli před hradem kam se nenápadně dostali portálem.Usmáli se na sebe a vydali se přes pozemky do hradu.První šel Erik a kousek za ním šla po jeho pravém boku Kate a z druhé strany Calipsa. Za holkami pak šli kluci.Za Kate šel Harry a za Calipsou Draco.
Mužská část byla oblečená do moderních hábitů a dívky na sobě měli bílé minišaty pod kterými měli černé legíny a na nohách měli bílé střevíčky.Každá kdo byl v tu dobu venku se na ně koukal do té doby než zašli do hradu ale tam je vystřídali ti kteří se procházeli po chodbách. Takto sledování došli až k chrliči. Tam se zastavili a Erik řekl heslo.Chrlič odskočil a tak mohla parta nastoupit na schody které je vyvezli až ke dveřím.
" Dále." Ozvalo se tlumeně když Erik zaklepal. Erik tedy zmáčkl kliku a on i ostatní vešli.Hned si všimli Brumbála ale nevypadal tak jak ho znali Harry a Draco. Tento muž měl ve svých pomněnkově modrých očích smutek a ten tam byly jiskřičky které vždy byli jeho součástí.Přes to se na ně usmíval a oni mu úsměv oplatili a pozdravili.
" Vítám vás. Posaďte se prosím." Řekl a ukázal na křesla která tam stála.Když si sedli začal mluvit.
" Takže nejdřív bych byl rád kdyby jste se mi představili i když už jistou představu kdo je kdo mám."
Parta jen přikývla.První se postavil Erik.
" No tak já jsem Erik Dove." Představil se.
" Těší mě.Já jsem Kate Doveová sestra Erika." Představila se Kate.Pak se postavila Calipsa.
" Já jsem Calipsa Lockeová."
" Thomas Kayeton."
" No a já jsem bratr Toma.Alexander Kayeton." Představil se jako poslední Harry. Brumbál pokýval hlavou jako že rozumí.
" No tak představování máme za sebou a teď jak to bude probíhat to ostatní.Řekl bych že nechcete mluvit o vašich rodičích a tak vám jen povím jak bych si to představoval.Pokud vám to nebude dělat problémy byl bych rád kdyby jste se v půl šesté spolu s kufry dostavili do mé pracovny.Kufry by jste nechali zde a šli se mnou do velké síně kde bych vás představil žákům a po té i zařadil.Vaše kufry se objeví v koleji do které budete zařazeni. Souhlasíte?" Parta se na sebe podívala a pak promluvil Erik.
" Ano souhlasíme." Brumbál se usmál jako by přesně věděl že to řeknou.
"To jsem rád a teď mi řekněte kolik vám vlastně je." Podíval se na ně zvědavě.
" Všem nám je šestnáct pane řediteli." Odpověděla tentokrát Kate.
" Dobře tak to půjdete do šestého ročníku.Pokud nemáte nějaké otázky tak se na vás zítra o půl šesté těším.Nashledanou." Vyhazoval je slušně Brumbál.Parta se tedy zvedla a odešla z ředitelny. Rozhodli se vyzkoušet to jestli opravdu bude portál fungovat i v hradu.Fungoval a tak se dostali domů hned.
Jakmile se tak stalo tak Harry a Draco zmizeli a nikdo nevěděl kam.Vrátili se až těsně před večeří i s řetízky a náramky které koupili v Londýně.
" No to je dost že jste zpátky.Měli jsme strach jestli se vám něco nestalo." Křičela na ně Kate a pak si všimla že kluci drží v ruce řetízky a náramky které kupovali.
" A taky by mě zajímalo na co jste kupovali ty šperky." Dala si ruce v bok.
" Klidně vám to řekneme.Předtím jsme to říkat nechtěli protože to by pak nebylo překvapení."
" No tak ven s tím!" Stoupla si i Calipsa.
" No jo pořád.Tyhle náramky jsme upravili tak že když bude chtít kdokoliv z náš mluvit s někým z naší party stačí na to pomyslet a budete se moc domlouvat myšlenkami.No to ovšem není všechno.Nebudou se moci domlouvat jen dva mezi sebou ale klidně nás pět najednou.Navíc jsme ho začarovali tak že ho budete moct sundat jen vy sami nebo někdo z nás." Řekl Harry a čekal jak zareagují.
" No teda Harry.Tohle by mě nenapadlo." Zasmál se Erik.
" Tak to by jsme měli náramky ale co řetízky?" Zeptala se Calipsa.Draco se usmál a pověsil řetízky tak že z jeho prstů vyseli dolů.Ježe tentokrát se na jejich konci houpal přívěšek. Byl kulatý a byl na něm vyrytý jednorožec ale jeho roh nebyl stříbrný jako celý přívěšek.Spíš byl takový žluto stříbrný.Kate i Calipsa na tom mohly oči nechat.
" To je nádhera." Vydechla pak po chvíli Calipsa.
" Jak to že ten roh je jiný?" Zeptal se Erik na to co ho zajímalo nejvíc.
" Jak jistě víte. V armádě co je na louce jsou i jednorožci a tak jsme pět z nich požádali o to jestli by nám nedali kousek svého rohu.Souhlasili a protože jsme nevěděli jak to udělat aby do přívěšku zapadl poradila nám Nalas abychom udělali přívěšek kde bude hlava jednorožce a místo stříbrného rohu tam dali pravý roh.Tento přívěšek slouží také jako přenášelo.Funguje to tak že stačí pomyslet na místo nebo na člověka u kterého chceš být a objevíš se tam.Nedělá to žádný hluk takže to přemístění proběhne vždy v tajnosti.Platí také to co u náramku,nesundá ho nikdo jiný než vy nebo někdo z nás ostatních." Když to říkal sledoval jak holkám a Erikovi klesá brada a vyvalují se oči.Draco si jich všiml taky a začal se smát.Ten smích probudil ostatní z transu a koukali na něj nechápavě.
" Kdyby jste se viděli.Koukali jste na to jak bacil do lékárny." Řekl když se dosmál.Harry jim mezi tím nandal řetízky i náramky.
Po tomhle překvapení se vydali na večeři a potom zašli do pracovny popovídat si s obrazy.Když ale hodiny odbyli půlnoc rozhodli se jít spát protože zítra je čeká velké balení a pak cesta do Bradavic.No a tady vám dám to co si koupili:

Tady je tryčko co si koupili holky

Tady je triko kluků

kalhoty holek


kalhoty kluků

Černé kanady

Bunda holek

bunda kluků
Náramek
Přívešek s rohem jednorožce
Doufám že se vám to líbí.
Kate

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 alyx alyx | 31. ledna 2009 v 15:24 | Reagovat

super fakt bomba už se těším na pokráčko

2 Jarwis Jarwis | Web | 31. ledna 2009 v 16:41 | Reagovat

děkuji za věnování.

Kapitola se mi moc líbila a už se nemůžu dočkat pokračování.

Jinak ty nápady se šperky mi jsou nějaké povědomé. ;)

3 Viky Viky | 31. ledna 2009 v 16:48 | Reagovat

skvělé, moc se těšim na další kapču

4 šárka šárka | 31. ledna 2009 v 18:28 | Reagovat

bomba hrozně se těším na další kapitolku tak si s  ní pospěš

5 Anna Anna | 31. ledna 2009 v 19:13 | Reagovat

Skvělá kapitola, už se těším na pokračování. snad bude brzy

6 Morituri Morituri | 31. ledna 2009 v 19:47 | Reagovat

už aby byla další kapitolka, moc se mi to líbí

7 Alexia Alexia | 31. ledna 2009 v 23:10 | Reagovat

velmi pekna kapitola sa mi paci:-D uz sa tesim na pokracovanie

8 Kate-majitelka blogu Kate-majitelka blogu | 1. února 2009 v 9:28 | Reagovat

Budu se snažit aby bylo pokračování co nejdřív :)

9 Auša Auša | 1. února 2009 v 10:41 | Reagovat

krásná kapitola, sem moc zvědavá na zařazování!

10 Pegy Pegy | 1. února 2009 v 13:48 | Reagovat

Super kapitola. Jen tak dál.

11 ClaireM ClaireM | Web | 7. února 2009 v 19:08 | Reagovat

Super. Jsem zvědavá, kam se kdo dostane (do jaké koleje)... Taky by mě zajímalo, jestli tam budou Ron, Hermi a ostatní... A ten smutek v Brumbálových očích, to bylo kvůli nafingované Harryho a dracově smrti?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama