2 kapitola - To jako vážně?

26. března 2009 v 16:00 | Kate - Dafna |  Čtyři mocní
Takže teď je 26.3. a já jsem stále v lázních.Snad jsem to tam přežila. Je tady další kapitola k ČM.Je kradší než ty dvě předešlé ale i tak doufám že se vám bude líbit a nezapoměňtě na komenty.
Vaše v lázních uvězněná
Kate2 kapitola - To jako vážně?

Seděl v jednom z pohodlných křesel v knihovně a v jedné ruce držel tabulku čokolády a v druhé knihu o dracích. Bylo to dva dny co všichni pilně plnili úkoly a každý co nejdál od toho druhého aby nikdo nevěděl co hledají. Každý po nocích četl z knihy co dostali od Maniona a přes den zase hledali něco o zvířeti ve které se proměňují ale ani jeden zatím nebyl úspěšní jak si Harry všiml protože každý z nich si bral do ruky novou a novou knihu a čím víc si jich brali tím víc se mračili.Harry už byl taky nervózní. Měl pocit že ten drak snad ani neexistuje.Měl už sedmou knihu o dracích a pořád nic.Otráveně otočil na další stránku a přejel ji očima. V domnění že to zase není on chtěl stránku otočit ale pak jako by se mu do mozku dostal obrázek toho draka.Zarazil se a podíval se na obrázek znovu. Byl to ten samí drak kterého viděl ve snu až na oči které měl drak na tomto obrázku žluté.Začal číst text co byl vytištěný vedle obrázku.
Drak temnoty a smrti zněl nadpis a už to se mu zrovna moc nelíbilo.Četl ale dál.
Černý Drak neboli Drak temnoty a smrti je spolu s Bílím Drakem neboli s Drakem života nejstarším drakem ze všech. Nikdo neví jakou má přesně moc ale jeho zuby jsou pro nepřátele smrtící a hlavně jedovaté.Umí také chrlit oheň až třicet metrů dlouhý(pozn.autora:doufám že jsem to s tou délkou nepřehnala).
Drak i když je jeho název hrůzu nahánějící je přátelský. Podle legend prý pozná jestli je ten člověk špatný nebo naopak.Ten koho si prý vybere za svého přítele má nad sebou ochranu a nejlepšího přítele. Nikdo toho draka však už sto let neviděl a tak se spekuluje o tom jestli ještě žije někde v ústraní nebo vymřel.
Harry to dočetl a nevěřícně koukal na text,na konec knihu zaklapl a vrátil jí zpátky do police. Pak se vydal za Manionem který byl v pracovně.
Jakmile tam došel a zavřel dveře spustil.
" Co víš o Drakovi Temnot?" Manion se na něj překvapeně podíval ale odpověděl.
" Draka temnot už nebylo vidět dlouhou řádku let." Začal Manion."Povídá se že vymřel.Jeho zuby jsou jedovaté ale jenom když on sám chce.Umí chrlit i oheň.Na jeho ocasu je jakási….hm…nevím jak bych ti to měl popsat." Přejel si prsty po bradě Manion." No zkrátka jakási blána která se změní v ostny když je poblíž nepřítel.Víc toho nevím." Řekl mu Manion ale pak jako by si na něco vzpomněl.
" Proč se na to vlastně ptáš? Neměl by jsi spíš shánět něco o tom zvířeti ve které se proměňuješ?" Zeptal se ho potom.
" No taky že to právě teď dělám." Podotkl Harry.
" Počkej…vždyť jsi se ptal na…." A pak se zarazil a udiveně se na něj podíval.
" Tím chceš říct že…" Zase nedokončil.Přišlo mu to nemožné.
" Jo.Chci tím říct že se mi ve snu ukázal Drak temnoty a smrti." Dořekl za něho Harry.Manion chvíli mlčel ale pak promluvil.
" Tedy čekal jsem že se budete měnit v něco neobvyklého ale až tak moc to jsem tedy nečekal." Řekl a prohlížel si Harryho.Pak se na něj usmál.
" No tak první část úkolu máš splněnou.Teď můžeš říct ostatním v co se měníš." Harry mu úsměv oplatil a vydal se zpátky do knihovny aby to mohl říct ostatním.

***Hermiona***
Hnědovlasá dívka unaveně opřela své čelo o desku stolu. Ze stálého koukání se do knih jí pálili oči a začínala bolet hlava. Jen matně si všimla že Harry z knihovny někam odešel ale nevěnovala tomu moc pozornosti.Zvedla hlavu a protřela si oči.Pak vzala do ruky další knihu co měla připravenou na stole a začala jí prohlížet.Už jí to přestávalo bavit ale když byla skoro v půlce knihy tak narazila přesně na to co hledala.
Koukala na obrázek jednorožce který vypadal úplně stejně jako ten v jejím snu.Vítězně se usmála a začala číst.
Jednorožec utěšitel hlásal nadpis.
Tento jednorožec pomůže každému člověku kterému umřel člověk srovnat se s jeho ztrátou ať je sebevíc těžká.Jeho slzy působí stejně jako slzy fénixe.Mnoho lidí tvrdí že ho vidělo ve svých snech a nebo doopravdy a navíc není jisté jestli žije nebo už zemřel. Tento druh žije kdekoliv a je to vzor čestnosti a nevinnosti jako ostatní jednorožci.
Když to dočetla tak na to chvíli nevěřícně koukala ale nakonec se rozhodla že udělá tu nejlepší a nejjednodušší věc. Zaklapla knihu a vrátila jí na místo stejně jako to udělal Harry a také šla tam jako on.To znamená za Manionem.Byla asi v půlce cesty když viděla Harryho jak se šťastně usmívá a míří ke knihovně.
" Co tak šťastně?" Zeptala se ho.
" Už vám můžu říct v co se budu proměňovat." Div nezařval Harry.
" Aha a nemohl by jsi s tím počkat na mě? Já jen že jdu zrovna za Manionem mu říct v co se proměňuju a něco o tom tak že by jsem to když tak řekli spolu." Harry se nejdřív zatváří postiženě ale nakonec svolí.
" Dobře ale pospěš si.Budete koukat až vám řeknu v co se měním." Poskakoval jako malé dítě a Hermiona jen zakroutila hlavou.
" Dobře budu se snažit." Řekla a dál už si ho nevšímala.Když došla k pracovně tak zaklepala a po vyzvání vešla.
" Ehm... Manione? Já už jsem našla něco o tom v co se měním ale nejsem si jistá že je to všechno." Podotkla Hermiona a čekala co jí na to odpoví.
" Tak mi řekni v co se měníš a co o tom výš a já tě pak doplním." Vyzval jí Manion.
" Takže. Měním se v Jednorožce utěšitele." Řekla a nevšímala si jeho překvapeného pohledu.
" Jednorožcovi slzy působí stejně jako slzy fénixe a když někomu zemřel někdo hodně blízký tak mu pomůže se s tím vyrovnat." Řekla to co věděla.Manion si prohrábl vlasy a povzdechl si.
" Vy jste jedno překvapení za druhým.Nejdřív Harry a teď ty.To sem vážně zvědaví v co se budou proměňovat ty dva.No každopádně si splnila úkol a abych nezapomněl.Tento jednorožec může svůj roh zamaskovat takže pak vypadá jako obyčejný kůň a když chce tak může v lidech vzbudit soucit.Teď to můžeš říct ostatním." Řekl Manion a Hermiona jen kývla a už byla pryč.

Harry a Hermiona stáli dál od křesel kde seděla Anita a Maximilián. Dohadovali se kdo to řekne první a nakonec se dohodly že to bude Harry.Přešli tedy ke křeslům kde seděli ti dva a odkašlali si.Max i Anita zvedli hlavy.
" Co je?" Zeptal se Max podrážděně protože nemůže stále nic najít.
" No mi jen že už vám můžeme říct v co se měníme." Řekla Hermiona.
" Fakt? A v co teda? Honem povídejte."Pobízel je zvědavě Max.
" No já se měním..." Na chvíli se odmlčel a díval se jak na něj koukají s očekáváním." Měním se v Draka temnoty a smrti." Řekl a zasmál e jejich pohledům.
" To jako vážně?" Zeptala se ho Anita.
" Ano vážně.Jeho zuby jsou jedovaté když chce a když ho někdo ohrožuje tak se z blány co má na ocasu stanou ostny.Jinak je ale mírumilovný." Vykládal Harry.Ostatní se na něj vyjeveně koukali pak se ale vzpamatovali a Max i Anita se koukli na Mionu(Budu psát Hermionu jako Mionu nebo Herm)
" No a já se vážení budu měnit v Jednorožce utěšitele.Tento jednorožec přinese útěchu každému kdo se nevyrovnal s něčí smrtí a jeho slzy jsou jako slzy fénixe. Také umí schovat svůj roh a vzbuzovat v lidech soucit." Vyjmenovala Herm a teď byla řada na ní aby se smála jejich obličejům.
" Tak to vám gratulujeme.No a mi musíme jít zase hledat.Ach jo proč to máte dřív než mi?" Zeptala se Anita a otráveně sáhla po knize.
" Jo tak to nevím ale já se du vyspat.Pořád jsem jen četl a četl a bolí mě z toho hlava. Takže dobrou noc.Nebo spíš odpoledne." Zasmál se a odešel do svého pokoje. Se stejnou omluvou odešla i Hermiona protože jí taky bolela hlava. Zbylí dva zamumlali něco ve smyslu to má tak někdo štěstí a dál četli a hledali.

Pokračování příště což znamená až se vrátím z lázní =)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alexia Alexia | 26. března 2009 v 18:08 | Reagovat

velmi pekna kapitola sa mi moc pacila a tesim sa na to v co sa premienaju ti dvaja

2 aly aly | 26. března 2009 v 18:33 | Reagovat

super nic jiného se na to nedá říct

3 Anna Anna | 26. března 2009 v 21:10 | Reagovat

Pěkná kapitola, těším se na další.

4 alyx alyx | 27. března 2009 v 14:21 | Reagovat

paní už se mocinky těším na pokráčko

5 Pegy Pegy | 27. března 2009 v 15:03 | Reagovat

Super. Jsem moc zvědavá na pokračování a taky v co se bude proměňovat zbytek.

6 Auša Auša | 27. března 2009 v 17:31 | Reagovat

Jéé, už se těším na pokračování :D. Mmchdm, hezké názvy těch zvířat :D. Taky sem strašně zvedavá, v co se ostatní budou proměňovat :D.

7 ciaky ciaky | 28. března 2009 v 13:02 | Reagovat

super kapitolka

8 ClaireM ClaireM | Web | 28. března 2009 v 19:34 | Reagovat

Tyjo, to je parádní. Kouzelnická veřejnost se zblázní, až se jednou projeví, v co se Harry a Hermi proměňují. A jsem zvědavá na zvířecí podobu těch dvou zbylých... :)

9 Pajcek Pajcek | 15. dubna 2009 v 15:33 | Reagovat

čau, tak kdy bude to slíbené pokráčko???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama