1 kapitola - První týden učení(2/2)

11. dubna 2009 v 3:11 | Kate-Dafna |  Čtyři mocní
Lidi mě z toho blogu jednou trefý.Právě teď jsem zjistila že se tu neukázala druhá část k první kapitole od ČM.Přídávám ho proto teď tak si ho přečtěte a pak si znovu přečtěte druhou kapitolu.Děkuju za pochopení.
No co víc říct.Snad jen užijte si tuhle kapitolu a nezapoměňte napsat komentáře.
Kate
PS: Prosím berte to co tam napíši s rezervou.Určitě pochopíte u které části tu rezervu myslím.

1 kapitola - První týden učení(2/2)

Harry se převalil na posteli a rozlepil víčka. Jeho smaragdové oči přeběhly po pokoji a na jeho obličeji se objevil spokojený úsměv.Vylezl z postele a došel do koupelny spáchat ranní hygienu i když vlastně vůbec netušil kolik je hodin. Pak došel do šatíku kde si vzal nějaké oblečení které na sebe natáhl a zavolal Strona.
" Přejete si Harry?"
" Ano.Doveď mě prosím do jídelny." Poprosí Harry.Skřítek se tedy otočí a vede ho neomylně k jídelně. Když tam dorazí skřítek zmizí a Harry vejde. Sedí tam jen Manion a má u sebe talíř s nějakým jídlem.
" Dobré ráno." Pozdraví Harry a Manion se zakucká.
" Ráno? Víš kolik vůbec je? To co teď jím je oběd. Jak dlouho jste si pro boha povídali?" Zeptal se pak.Harry jen pokrčil rameny a sedne si na židli.
" Nevím ale do čtyř do rána to určitě bylo." Řekne pak.
" To máš pravdu.Šli sme spát v pět. Bré poledne." Řekne Max,zívne a plácne sebou na židli kde ještě zamlaská.Pak už se ale pustí - stejně tak jako Harry - do snídaňo oběda. Když jsou asi tak v půlce přijde i ženské osazenstvo sídla a slušně pozdraví.Kluci jim pozdrav oplatí a věnují se dál svému jídlu.
Pak když dojedí jak holky tak i kluci nechají se skřítkem odvést do knihovny.Tam začnou hledat něco o zvěromagii. Mají to usnadněné tím že je knihovna rozdělena na několik okruhů.
Proto už za chvíli sedí každý v jednom křesle a pročítá si něco o zvěromagii.Jako první se ozve Anita.
" Už to mám. Poslouchejte!
Pokud se chcete stát zvěromágem musíte nejdříve zjistit v co se budete proměňovat.Na to existuje lektvar.Jeho recept najdete na straně 268.
Lektvar vás uvede do umělého spánku a vám se zdá sen o zvířeti ve které se proměníte.
Tato volba už se nedá nijak změnit. Jiné zvíře si vybrat nejde.

POZOR: Jedině velmi mocný kouzelník může mít více zvířecích podob nebo naopak jednu ale magickou.
Důkazem toho je např.Godrick Nebelvír který se měnil v griffa.

Mnoho lidí se ptá jestli je možné měnit se dobrovolně ve vlkodlaka mimo úplněk a s čistou myslí.Odpověď zní ANO. Je to možné ale zatím byl zaznamenán jen jeden jediný případ."
Dočetla Anita.
" No mám dojem že jsi nám přečetla víc než jsi musela ale i to bylo dobré." Řekl Harry.Anita se usmála.
" Měli by jsem to dojít říct Manionovi." Vzpomene si Hermiona a tak se zvednou a s pomocí dalšího skřítka našli Maniona v pracovně.
" Už jsme přišli na to jak se dozvědět v co se jako zvěromázi(nejsem si jistá tím sklonem)budeme proměňovat." Vyhrkl Max hned jak vešel do pracovny.
" Výborně." Pochválil je Manion." Jak tedy?" Zeptá se ještě.
" Lektvare který nás uvede do umělého spánku a tam se nám zdá o zvířeti ve které se budeme proměňovat."Řekne pro změnu Hermiona.
" Správně. Tak první část máte splněnou. Ted připravíte ten lektvar. Uděláte čtyři.Každý má na starost jeden kotlík a ostatní mu nesmí pomáhat. Je to jasné?" Zeptá se a oni horlivě přikývnou.
" Tak běže to připravit." Slušně je vyhnal ze své pracovny.


Tentokrát se skřítkem nechali zavést do laboratoře.Tam si připravili každý jeden kotlík a přísady do lektvaru. Pomalu se pustili do práce a ticho které tam zavládlo přerušovalo jen bublání kotlíků. Trvalo jim to dvě hodiny než lektvary dodělali.Pak si ale kotlíky navzájem zkontrolovali a všichni měli lektvar stejné barvy.
" Tak buď to máme všichni špatně a nebo dobře." Řekl Max a už ten svůj lil do lahvičky. Ostatní udělali to samé a když to měli hotové tak se vydali za Manionem mu to ukázat.
Ten když to viděl se spokojeně usmál.
" Výborně.Povedlo se vám to." Usmál se." Tak a teď vás čeká další část úkolu.Vypijete to a necháte si pro sebe v co se měníte.Teď budete dělat samostatně.Každý o tom zvířeti něco zjistí a kdyby si nevěděl rady přijde za mnou ale ani jeden z vás to neřekne těm ostatním. Na konci týdne si ověřím co o zvířeti víte a teprve potom to budete moci říct všem.Teď můžete jít." Řekl Manion a oni se spolu s lektvary vydali do svých pokojů.


***Harry***
Harry vešel do svého pokoje a zamířil si to přímo do ložnice. Odzátkoval lektvar a na ex ho vypil. Pak si rychle lehl do postele a zavřel oči. Chvíli se nic nedělo ale pak měl pocit že je hrozně ospalí a aniž by si to uvědomil tak usnul.
Objevil se na nějakém lesním palouku ale byl jako zvíře musel být docela vysoký protože stromům koukal tak doprostřed kmene. Nutno podotknout že ty stromy nebyli žádní prckové.Podíval se dolů a zjistil že má šupiny a ocas.Nebyli to ale ledajaké šupiny,byly černé jako noc.Pokusil se ocasem zahýbat a kupodivu to šlo dobře.Pak se rozhodl že udělá několik kroků a nakonec se procházel jak se mu zachtělo ale moc dobře si uvědomoval že musí zjistit co je za zvíře.
A nejednou ani nevěděl jak vzlétl a letěl nad lese. Chvíli si nedokázal zvědomit co se děje ale nakonec se pokusil sám od sebe mávat křídli.Letěl dlouho ale vyplatilo se to protože doletěl k jezeru. Přistál a došel až k jeho hladině.Naklonil se a...Nevěřil vlastním očím.
Na hladině jezera byl obraz draka.Měl černí šupiny a křídla. Od jeho kůže se krásně odráželo slunce takže to občas vypadalo že je černo bílí. Nejhezčí však byli drakovi oči. Byli smaragdově zelené stejné jako má sám Harry. V černé barvě krásně vynikali.

S trhnutím se vzbudil. Chvíli nebyl schopní si vybavit kde je ale nakonec si vzpomněl.
Protáhl se a s údivem zjistil že spal celý zbytek dne i noci. Slezl s postele a trochu se upravil. Pak se vydal do knihovny aby našel toho draka ve kterého se mění.

***Anita***
Objevila se na nějaké louce. Bylo tam spoustu krásných květin které omamně voněli. Pohodila hlavou a kolem ní se rozlétla narůžovělá hříva.Udiveně se podívala dolů a zjistila že má kopyta.Rozhodla se že se proběhne a tak taky udělala. Běžela už dlouho a neznámo kam když se dostala k jezírku.Měla žízeň a tak se naklonila že se napije ale zarazila se. Ona nebyla obyčejný kůň.Byla pegas.
Její hříva sahala skoro až ke kopytům a byla jemně růžová.Křídla byli velká a - stejně jako hříva - jemně růžová ale růžová barva se míchala i s bílou.Její oči byli pořád stejné ale získali takový zvláštní lesk a byli trochu víc modřejší.Byla překrásná a pak když se otočila zjistila že má na hýždích nakreslená dvě srdce.Postavila se na zadní a pak když dopadla předními spět na zem rozběhla se a když si byla jistá tak roztáhla křídla a vznesla se.

Anita se usmála a namáhavě rozlepila víčka,která byla ještě ztěžklá spánkem.Pořádně se protáhla a slezla s postele. Začala si pobrukovat svojí oblíbenou písničku a když si vlezla do sprchového koutu - který byl v rohu hned vedle malého bazénku - tak začala zpívat na plno. Po umytí se tak jako každá jiná dívka zkrášlila a šla se obléct.Po tom se vydala do knihovny zjistit co je to za druh pegase.

***Max***
Ocitl se na kraji nějakého lesa. Nevěděl kde je ale bylo mu to jedno. Najednou se od někud ozvalo vití ale místo aby se bál tak sám zvedl hlavu k obloze a zavil.Pak se rozběhl hloubš do lesa. Běžel dlouho a náramně si to užíval. Jeho velké tlapy dopadali měkce na zem.Najednou se zase ozvalo zavití.Zastavil se a chvíli poslouchal. Najednou rozuměl co vije ale nezajímalo ho to.Proto se také rozběhl dál až se dostal k potoku. Přiběhl k němu a chtěl ho přeskočit ale zarazil se. Myslel si že je obyčejný vlk. Jenže tomu tak nebylo. Jeho tělo bylo větší než to vlčí takže nemohl být nic jiného než vlkodlak. Prohlížel se a nemohl tomu uvěřit. Jeho srst byla zvláštní.Ani hnědá ale ani žlutá. Byla taková tmavě žluto-béžovo-hnědá a občas tam byl kousek černí nebo šedé.Jeho oči byli stále šedé,stejně jako v jeho lidské podobě a do noci svítili jako hvězdy.Táhle zavil a přeskočil řeku

Max se vyděšeně probudil.Nevěděl co si o tom má myslet. Proč zrovna on musí být vlkodlak? Myslel si ale pak si vzpomněl na to co četla Anita v knize. Oddechl si protože se bál že bude krvežíznivá potvora. Nakonec slezl s postele a došel se vykoupat. Když měl hotovo a byl usušený tak se došel převléct. Pak už pádil do knihovny aby našel něco o vlkodlacích.

***Hermiona***
Stála někde na louce a poblíž byl les. Svítilo slunce a jí hřálo krásně na kůži. Měla chuť se rozběhnout a tak to prostě udělala.Pobíhala po louce a když měla dost tak se rozběhla do stínů lesa. Běhala hodně dlouho ale pak dostala žízeň. Rozhodla se tedy že najde nějakou lesní studánku a po chvíli hledání ji opravdu našla. Když se ale sklonila tak se zarazila.Z jejího koňského čela totiž vystupoval roh. Roh byl stříbrno-zlatý,kopyta zlatá a její kůže zase sněhově bílá.Tak jako v lidské podobě měla hnědé oči.Chvíli se na sebe dívala ale nakonec sklonila hlavu a začala ze studánky pít.

Probudila se do slunečného rána. Byla krásně odpočatá. Ještě než vylezla z postele se protáhla a zívla.Pak si to zamířila do koupelny a upravila se.Když byla hotová rozhodla se že jako ostatní tři se vydá do knihovny zjistit něco o tom jednorožci v kterého se proměňuje.


Harry jako drak
Anita jako Pegas
Max jako Vlkodlak

Hermiona jako Jednorožec

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Arwenka Arwenka | Web | 11. dubna 2009 v 16:30 | Reagovat

Pěkné pokračování, sice pozdě, ale přeci i to se počítá :)

2 Jarwis Jarwis | 13. dubna 2009 v 10:37 | Reagovat

HOjyk, KAte. Jsem rád, že přibila tato kapitola , chběla mi v serii. ALe spoždění mi nevadí. Víc mě pobavila tvoje správa z 1.3. ;)
Jinak zpět k povídce. Čtyři mocní se mi líbí a už se nemůžu dočkat pokračování.

3 ClaireM ClaireM | E-mail | Web | 14. dubna 2009 v 20:44 | Reagovat

Super kapča. ČM je dobrá povídka a já jsem zvědavá, v jakého že se to Anita mění pegase a co to je za vlkodlaka, v kterého se mění Max.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama