15 kapitola - Vlkodlačí lektvar a odhalení

10. května 2009 v 17:36 | Kate-Dafna |  Nic není jak se zdá
Ne nebojte se vidíte dobře.Konečně sem byla spokojená s delkou povídky a tak vám jí sem dávám.Doufám že si já užijete a necháte mi tu nějaké ty komentíky.
Kate
15 kapitola - Vlkodlačí lektvar a odhalení

Alex seděl v křesle a studoval v knize o lektvarech.Potřeboval najít přísadu do lektvaru který předělává. Pak ho ale vyrušil přehnaný hluk.Zvedl hlavu a uviděl smějící se a tleskající spolužáky.Podíval se stejným směrem jako oni a viděl Hermionu jak se šťastně usmívá na Erika. Ti dva se za chvíli prorvali až k nim ke krbu, kam si pak sedli na zem.
" Tak už spolu konečně chodíte?" Zeptala se vesele Kate.Hermiona se začervenala ale kývla.
" Ehm...Jo už jo.Kdyby mě ale Hermiona nenachytala při hraní na piáno tak bych se jí asi nepřiznal." Řekl Erik a políbil Hermionu na tvář. Ta zčervenala ještě víc.
" Byla by škoda kdyby jsi jí to neřekl." Podotkl Alex a vesele se usmál. Byl rád za oba dva.
" Taky si myslím." Podpořil jeho mínění Tom a přitáhl si blíž Calipsu.
" Jo. Ale já jí to řekl tak už to neřešte." Vyjel na ně Erik.
" Bráško ty se červenáš." Rozesmála se Kate a s ní i zbytek.
" No a co?!" Zavrčí podrážděně Erik.
" Tak už ho netrapme." Řekne Calipsa. Ostatní jen kývnou a dál se normálně baví. Nakonec se Erik otočí na Alexe.
" Co to čteš?" Kývne hlavou ke knížce co držel Alex v rukách.
" To jsou přísady do lektvarů a jak účinkují s ostatními." Vysvětlil.
" Pořád sháníš nějakou přísadu která je vhodná?" Vyptává se dál.
" Ano.Ke konci mi to vždycky bouchne." Povzdechne se Alex. Hermiona je zaujatě poslouchá.
" A už jsi zkoušel ty přísady nějak proměnit nebo tak něco?" Zeptal se zase Erik. Alexovi to najednou začalo šrotovat v hlavě. Zorničky se mu rozšířili poznáním.
" Eriku ty kluku ušatá." Zakřičel vesele když se postavil." Že mě to nenapadlo dřív." plácl se do čela Alex." Musím jít lidi.Nevím kdy se vrátim." Řekne a už se žene ke dveřím.
" Ha...Alexi počkej!" Přeřekne se Erik.Hermiona se na něj překvapeně podívá.
Co to má znamenat? Myslí si.Nejen že jí Alex občas Harryho připomíná teď ještě na něj Erik zavolá tak jako kdyby chtěl vyslovit jméno Harry.Pak ale Hermiona potřese hlavou.Je to blbost.
" Co je?" Otočí se zpět Alex.
" Buť opatrný.Vlkodlačí lektvar není žádná sranda." Upozorní ho Erik.
" Cože? Ty hodláš upravit vlkodlačí lektvar?" Reagovala hned Mia.
" Ano hodlám." Řekl rozhodným hlasem a odešel.Nechal tam jen překvapenou Mionu a zbytek party. Zamířil si to přímo do komnaty nejvyšší potřeby. Zastavil se u stěny a představil laboratoř. Pak prošel třikrát kolem zdi. Když se objevili dveře strčil do nich a vešel. Hned si stoupl ke kotlíku. Na stole se mu objevilo přesně to co potřeboval.Do zlatého kotlíku nalil vodu ve které měl už předem vylouhovaný měsíček rolní. Pak přistoupil k ostatním přísadám. Vzal hmoždíř a strčil do něj blánu z dračího srdce.Jenže místo aby tam pak přidal žíni z jednorožce vzal lahvičku a nalil tam pár kapek dračí krve.Teprve pak tam dal tu žíni ke které přidal ještě slzy jednorožce a pak tak přihodil ještě pero z fénixe které před tím pokapal jeho slzami.Všechno to smíchal a udělal z toho kaši,kterou pak hodil do kotlíku a zamíchal.Nakonec pod tím zapálil oheň aby se to uvedlo do varu. Teď bude muset počkat devět dní. Povzdechl si a pak se usmál. Místnost se najednou změnila. Objevil se krb ve kterém plál oheň a pohodlná postel. Sundal si bota a lehl si do postele s rukama nad hlavou. Přemýšlel o tom všem. O Ronovi a Hermioně. Hermiona je s nimi a on je za to rád ale Ron ten je sám. Mohl by taky k nám. Rád bych se s ním bavil a hrál šachy jako dřív. Pak se zeptá ostatních. Mrzelo ho že těm dvoum nemůže říct že je Harry ale dal si předsevzetí že když se vlkodlačí lektvar povede řekne jim to. Se spokojeným úsměvem zavřel oči. Chvíli jen tak ležel ale pak usnul. Probudilo ho lehké políbení na rty. Otevřel oči a zadíval se na osobu co ho políbila.
" Ahoj můj princi." Usmála se na něj Kate. Alex neboli Harry ji úsměv oplatil. Před ní se nemusel skrývat a tak si vrátil zpět svou pravou podobu.Podíval se na hodiny které se tu z ničeho nic objevili. Byla půlnoc. Kate se k němu přiblížila a vjela mu prsty do jeho havraních vlasů. Pak se jejich rty spojili.
" Tobě taky ahoj princezno." Řekl pak a znovu jí políbil. Přitáhl si jí blíž k sobě a znovu si lehl tak že ona ležela na něm.
" Pane Pottere o co se tu snažíte?" Jakoby ho pokárala.
" Já o nic slečno Doveová. To vy jste si začala." Přidal se i Harry a pak jí jemně kousl do krku. Kate zvrátila hlavu dozadu a lehce vzdychla. Harry pokračoval od krku na její klíční kost,tu lehce pohladil jazykem a pak pokračoval zpět ke krku. Pak jí kousl do ušního lalůčku ze kterého přešel na čelo které políbil. Pak jí věnoval polibek na tváře,víčka a nakonec rty.
" Pane Pottere vy se mě tu snažíte svést?" Zeptala se hraně překvapeně Kate.
" Ano. Protože jste neskutečně krásná." Řekl Harry a chtěl jí znovu políbit ale to se přepočítal.Jak se naklonil Kate uhla a Harry spadl obličejem do polštářů. Kate se hrozně rozesmála až jí bolelo břicho. Pak jí ale smích přešel. Harry si znovu sedl a stáhl jí pod sebe,kde jí pak začal lechtat.
" N...hahaha...Ne....haha...nechto...hahaha...ho.Harryyyyyy prosííííííííím.Áááááá." Snažila se prosit Kate svíjející se v křečích smíchu. Nakonec jí Harry postil.
" Ty bídáku.Tohle si odskáčeš." Zařvala jakmile jí pustil a praštila ho polštářem.Harry jí to ovšem nedaroval. Za chvíli už lítalo peří. Pak se ale otevřeli dveře.
" Kate našla si......ho?U Merlina co jste to prováděli?" Ozval se hlas Thomase který nebyl díky peří vidět. Přestali se bít a nechali peří usednout.To však neměli dělat.Thomas tam nebyl sám.Byl tam i zbytek party.To by ovšem tak nevadilo protože oni znají jeho pravý vzhled kdyby s nimi ovšem nebyla Hermiona. Té jakmile spatřila tvař Harryho se rozšířili zorničky překvapením.
" Ha...Harry?" Vykoktala překvapeně a v očích se jí objevili slzy.
" Hermiono já..." Chtěl jí to vysvětlit Harry ale nestihl to. Hermiona k němu přišla a vrazila mu takovou facku že spadl na zem.
" Ty...Ty neskutečný malí hajzle." Zakřičela z plných plic." Víš kolik nocí jsem kvůli tobě probrečela? Víš vůbec jak moc to bolelo? Bolelo to tak moc že jsem měla chuť si vyrvat srdce z těla,duši zašlapat od země a vzpomínky na tebe vymazat jen aby to sakra nebolelo. Já to ale neudělala protože si byl můj přítel.Můj bratr.Viděla jsem tě roztrhaného od toho vlkodlaka. Viděla jsem to na vlastní oči.Víš co to pro mě bylo za hrůzu?." Klesla na kolena a slzy jí stékali po tvářích."Jak si to mohl udělat? Mě,Ronovi,Ginny,Brumbálovi a Remusovi se Siriusem? Víš ty vůbec jak to nás všechny bolelo?" Přitáhla ho k sobě a chytila ho za košili.
" Tak VÍŠ TO?" Zakřičela když neodpovídal.
" Já to do háje VÍM. Vím to ale nebila jiná možnost chápeš? Mě je teď oficiálně 16 Hermiono. Byl sem v minulosti a učili mě samotní zakladatelé jeden celí rok. Kate,Calipsa a Erik jsou jejich děti a Thomas je správně můj bývali nepřítel na život a na smrt Draco Malfoy." Řekl to ve zkratce Harry.Pak Hermionu objal. Ta se mu stulila do náruče a tiše plakala.Pak zvedla hlavu a lehce se usmála.
" Jsem ráda že jsi zpět.Omlouvám se za to co jsem ti tu řekla."Pak ale jako by si něco uvědomila.
" Moment.Řekl si šestnáct?" Zeptala se.
" Ano šestnáct." Přitakal hned Harry.
"To mi musíš vysvětlit."
" Dobře.Stejně sem ti to chtěl a i Ronovi po nějaké době říct." Řekl a místnost se zase změnila.Tentokrát se tam objevilo šest křesílek se stolečkem na kterém byli hrnečky s čokoládou.Krb tam zůstal. Všichni si sedli a Harry se dal do vyprávění. Hermiona se nestačila divit. Obzvlášť když i Draco ukázal svou pravou podobu. Na konec se jí Draco omluvil za všechno co jí kdy řekl nebo udělal. Hermiona omluvu přijala.Pak si ještě povídali a Harry se domluvil s ostatními že k nim dotáhnou i Rona. Když se pak podívali na hodiny zděsili se.
" Pane bože to už je tolik? To nemá ani jít cenu spát." Řekla Kate a měla pravdu protože bylo pět ráno.
" To máš pravdu ségra." Přitakal Erik.
" Hele jen mě tak napadlo že už jsme dlouho necvičili tak co si jít zaběhat?" Ozval se po chvíli Harry.
" To jo.Je na čase s tím zase začít.Mohla by se přidat i Hermiona a pak by jsem jí mohli i něco naučit." Řekl Draco a ostatní s ním souhlasili.
" Dobře tak se jde….a Harry,Draco!Nezapomeňte si změnit podobu." Řekla Calipsa a přála si od komnaty běžeckou soupravu. Vzala jí do rukou a zalezla do dveří které se tam z ničeho nic obvili. Kate s Hermionou udělali to samé.Erik tam chvíli postával ale pak si také přál soupravu a zalezl do dalších dveří. Harry s Dracem se na sebe podívali a na konec se změnili na Alexe s Tomem. Pak také zalezli do dveří se soupravou v ruce.
Když byli všichni hotoví sešli se u dveří a šli na pozemky kde se tak trochu protáhli než začli běhat.Docela je ale udivilo že Hermiona jim stačí a tak se jí zeptali.
" No já jsem tak trochu běhala doma a občas i tady.Proto jsem byla většinou vzhůru dřív než vy s Ronem." Otočila se na Harryho.
" Aha" Usmál se Harry a pak běželi dál.Celkem udělali tři kolečka kolem Bradavic a že ty nebyly nijak malé. Po třech kolečkách toho měli dost proto se vydali do Nebelvírské věže a zalezli do sprch.

**********
Sešli se dole ve společence.Hodiny odbíjeli sedmou hodinu. V rukách měli tašky s učením. Šli na snídani ale než tam došli Harry přešel k Hermioně.
" Ty Herm?"
" No?" Otočila na něj hlavu.
" Nenapadá tě jak k nám dostat Rona?" Zeptal se jí.
" Bohužel nevím.Už sem nad tím taky přemýšlela." Odpověděla mu Miona.Zase šli chvíli v tichosti.
" Něco mě napadlo." Prohlásil po chvíli." Co kdybych za ním došel a řekl mu že si nám vyprávěla o vaší partě a že ti je líto že už s tebou moc nebaví a tak jestli se nechce přidat k nám?" Řekl svůj nápad a Hermioně zasvítila očka.
" Harry takhle to udělej." Odpoví mu.
" Hermiono na něco nezapomínej." Upozornil ji Harry.
" A na co?"
" Na to že před ostatními jsem ještě pořád Alexander Kayeton." Usmál se Harry.Vlastně teď už zase Alex.
" Jejda promiň Alexi.Já zapomněla." Zahihňala se a šťouchla do něj. Takhle došli na snídani.
Pak ale přišel Ron. Harry se po všech podíval a ty mu kývli.Zvedl se tedy ze židle a došel přímo k němu.
" Ahoj Rone. Mohl bych s tebou mluvit?" Zeptal se a Ron se na něj podíval.
" Kayetone? Proč by jsi zrovna ty se mnou potřeboval mluvit?"
" Tak pojď se mnou a uvidíš." Řekl mu Harry a odcházel. Ron se tedy zvedl a šel za ním.
" Tak co teda chceš?" Zeptá se ho když jsou ze síně pryč.
" Víš Hermiona mi vyprávěla o vaší partě,že jste byli nerozluční a že jí mrzí že už si jí tolik nevšímáš a tak mě napadlo jestli se nechceš přidat k nám." Řekl Harry a plný očekávání se na něj díval.
" Já nevím...Šel bych rád ale nebude to vadit ostatním?" Zeptal se Ron.Nutno podotknout že po tom co viděl Harryho roztrhaného vlkodlakem už nebyl tak-s prominutím-hloupí a choval se víc rozumně.
" Už sem se jich ptal a nevadí jim to."
" Tak v tom případě se k vám přidám."
" Tak jim to jdeme říct." Usmál se Harry a šli zpět do velké síně.
" Lidí máme nového člena." Prohlásil.
" Ahoj." Pozdravil všechny Ron a usmál se.
" Ahoj Rone." Pozdravili ho všichni. Pak už to všechno proběhlo v klidu. Ron se s nimi začal bavit jako kdyby spolu kamarádili už od jakživa.Večer ho ale čekal šok. Harry se s ostatními domluvil že i Ronovi řeknou kdo doopravdy je.Došli tedy do komnaty nejvyšší potřeby.
" Rone hlavně buť prosím klidný." Upozornila ho Hermiona.
" Prosím tě co se mi to hodláte ukázat že děláte jako bych měl dostat infarkt?" Zeptal se.
" No ono si z toho moc srandu nedělej.Já myslela že sem se zbláznila když jsem to viděla." Řekla Hermiona.To už ale byli v KNP a seděli.Harry se postavil a začal mluvit.
" Chtěl jsem vám to říct oboum najednou ale po včerejšku kdy se to Hermiona dozvěděla se to pokazilo takže teď si na řadě ty.Odpusť mi to Rone." Řekl a s tím se jeho podoba Alexe Kayetona rozplinula.
" Co to..." Nedořekl a ohromeně se dával na Harryho.
" To není možný.Vyděl jsem tě.Viděl jsem tvoje tělo roztrhaný na kousky." Řekl pak po chvíli.
" Bylo to fingovaný. Já a Draco jsme potřebovali aby jsme zmizeli a nikdo nás nehledal. Smrt byla to nejlepší." Řekl Harry.
" Tak moment.Řekl si ty a Draco? To jako myslíš Draca Malfoye?" Zeptal se s odporem.
" Ano.Myslí mě." Ozval se Draco a i jeho podoba Toma Kayetona se rozplinula.
" To se mi snad zdá. Vy se s ním kamarádíte?" Otočil se na Harryho a Hermionu.
" Dovol mi Rone abych ti to vysvětlil." Poprosil ho Harry.
" Můžeš začít." Řekl jen Ron. Harry tedy opravdu začal vyprávět.Když skončil Ron na něj zíral s pusou otevřenou.
" Páni. Ty si se opravdu viděl s Godrickem a Salazarem?" Zeptal se pro jistotu a Harry kývl na znamení souhlasu. Pak se ptal Ron na různé věci ale pak už bylo pozdě a tak se vydali do věže. Také oznámili Ronovi že chodí běhat a jestli bude chodit s nimi. Souhlasil a tak spokojeně zalezli každý do svých postelí a usnuli.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 ClaireM ClaireM | E-mail | Web | 10. května 2009 v 18:26 | Reagovat

Tak to je super, konečně to Ron s Hermi vědí... No, jsem ráda, že to vzali takhle dobře, protože jsem čekala, že minimálně dostane Harry přes hubu. :D

2 Alexia Alexia | 10. května 2009 v 18:51 | Reagovat

velmi pekna kapitola sa mi pacila, som happy ze to konecne Herm s Ronom vedia:-D

3 alyx alyx | 10. května 2009 v 19:00 | Reagovat

páni je to úžasné už se těším na pokračování :)

4 Kate Kate | 10. května 2009 v 19:03 | Reagovat

No nejdřív jsem si myslela že mu Ron dá přes hubu ale nakonec se ve mě cosi zlomilo a já to prostě nenapsala. No rozhodně jestli budu psát další povídku jako že dougám že jo hodlám si to vynahradit a nebo mu pes tu hubu dá někdo jinej.(Ďábelsky se usmívá a přemíšlí kdo by to tak mohl být):D

5 Ciaky Ciaky | 10. května 2009 v 19:44 | Reagovat

dobrá kapitola i celá povídka

6 Arwenka Arwenka | Web | 10. května 2009 v 20:43 | Reagovat

Pěkná kapča, akorat tak v prostřed se ti kousek textu opakuje a vypadá to dost divně. Je to zrovna když Draco vstoupí do KNP. Zkus na to  mrknout.

7 Kate Kate | 10. května 2009 v 21:11 | Reagovat

Arwenka: Už je to opraveno

8 Anna Anna | 10. května 2009 v 22:22 | Reagovat

Krásná kapitola, moc se těším na pokračování.

9 Pegy Pegy | 30. května 2009 v 10:20 | Reagovat

Super kapitola.

10 Shadow Shadow | 10. července 2009 v 21:35 | Reagovat

super jen tak dál

11 fanynka12 fanynka12 | 10. října 2009 v 11:00 | Reagovat

prosím vrať se co nejdřív

12 magickaberenike magickaberenike | 25. listopadu 2009 v 16:02 | Reagovat

Moc hezké doufám že bude nějaké další pokračko musí se to ještě dozvědět remus,sirius,brumbal a další...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama